COTI

COTI Nedir?

COTI, yerel bir kripto parayla finans edilen bir para transfer ağıdır. Alışılagelmiş ödeme yöntemlerinin en iyi yönleriyle merkezsizleştirilmiş “hesap defteri” teknolojisinin en iyi yönlerini birleştirerek COTI, dijital para birimlerinde ödeme işlemlerinin aslında nasıl yapılması gerektiğine yönelik standartları belirlemeyi hedefliyor.
Şu an mevcut para transfer ağları P2P işlemleri, çevrimiçi pazarlar ve uluslararası e-ticaret gibi son yıllarda ortaya çıkan yeni ticaret yöntemleriyle başa çıkmaya uygun değil.
Bitcoin gibi dijital para birimleri her ne kadar daha düşük işlem tutarları ve daha yüksek kabul görme oranları vaad etse de, giderek artan zorluklar ve düşük benimsenme oranlarıyla karşı karşıya kalmaktalar. Dahası, tüccarların ve müşterilerin alışageldikleri teminatlarla başa çıkmaya hazır değiller. COTI, baştan sona tamamen para transferlerindeki sorunlara değinmek üzere kurulmuştur.
Ağ katılımcıları arasındaki işlemlerin açık ve güvenilir bir şekilde idame ettirilmesini teşvik eden bir güven katmanını denkleme katma maksadıyla halihazırda aracı görevi üstlenen birilerinin bulunmasını çök yönlü bir yaklaşımla ele alır.

Başlangıç Tarihi: 28/04/2018

Bitiş Tarihi: 28/05/2018

Proje Tipi: Blockchain

Toplam Arz:

Sektör: Altyapı


Web Sitesi: Sayfaya Git

Whitepaper: Sayfaya Git


Son güncelleme : 28-02-2018 @ 11:21