Dafzo (DFZ)

Dafzo Nedir?

Uluslararası Ticaret, finans ve lojistikte kullanılmak üzere oluşturulmuş end-to-end çözümlü küresel merkezsizleştirilmiş P2P lojistik platformu.Dafzo sadece daha iyi analitik çözümler, dolandırıcılıkların erken tespit edilmesi ve iyi lojistik performansı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda teminatsız bir ticaret finansmanı ve aracı görevi gören finansal kuruluşları aradan çıkartıp kontrolü alıcıların ve satıcıların eline veriyor.
Lojistik sektörü elde ettiği verileri eski moda, merkezileştirilmiş ve çok fazla insan gücü gerektiren yöntemlerle ele alıyor. Lojistik sektörü farklı farklı bölgelerde faaliyet gösterir. Tek bir ürün için tek bir tedarik zinciri kullanılır çünkü ister bir çaylak olsun ister tecrübeli bir lojistik uzmanı olsun tek bir ürün bazı durumlarda çok ciddi sorunlara yol açabilir.
Merkezileştirilmiş sistem yüzünden taşıma araçlarının her hareketini takip edip alıcıyla teslim zamanında bağlantı kurmak lojistik şirketleri için pek mümkün değil. Bu zaman kaybı yüzünden alıcılar sık sık teslimatlarını kaçırır, ki bu uygunsuz bir durum oluşturur, teslimatta ekstra gecikmeler oluşur ve lojistik şirketlerine tekrar teslimat yüzünden masraf çıkar. Günümüzde bile lojistik şirketleri hızlı teslimat için yenilikçi yöntemler üretmekle ve 7/24 teslimat desteğiyle uğraşıyorlar.
Sonuncu ve en önemli sorun ise şu an uluslararası ithalat/ihracat faaliyetleri alışılagelmiş yöntemlerle yani merkezi bankacılık sistemleri aracılığıyla yapılıyor. Bu da oldukça yüksek miktarlarda harç, kargo faturaları ve kredi mektuplarıyla uğraşmak için anlaşılması zor bir yöntem ve ürünü geç elde etmekle gecikme bedellerine yol açan evrak işleri demek.

Başlangıç Tarihi: 01/05/2018

Bitiş Tarihi: 15/07/2018

Proje Tipi: Token

Platform: Ethereum

Toplam Arz: 56168000 DFZ

Sektör: Tedarik ve Lojistik


Web Sitesi: Sayfaya Git

Whitepaper: Sayfaya Git

Bitcointalk: Sayfaya Git


Son güncelleme : 01-05-2018 @ 23:58